ساعت, مطالب

تایخچه برند سیتیزن از سال 1918 تا 2021

 

تایخچه برند سیتیزن از سال 1918 تا 2021 :⇓⇓

در سال 1918: با نام موسسه تحقیقات ساعت Shokosha  آغاز به کار کرد

دهه 1920: اولین ساعت جیبی با نام“Citizen”در سال 1924 تولید شد. شهردار وقت توکیو آقای شیمپِی گوتو بود که ساعت را به این ترتیب نامید با این نظر که ساعت، یک کالای لوکس در آن زمان بود به طور گسترده در دسترس عموم مردم در هر بخش از جهان قرار گیرد.


(یکی از اولین محصولات آن حتی توسط شاهزاده ریجنت در زمان  امپراطور شوآ خریداری شد.)

دهه 1930: پایه های امپراتوری ساعت Citizen  در سال 1930 توسط یوسابورو ناکاجیما گذاشته شد. در سال 1931، Citizen شروع به تولید یک کالیبر 10 ½  ligne  کرد که پس از آن در سال 1935 به 8 ¾ تبدیل کرد. این شرکت صادرات ساعت را به جنوب شرقی آسیا در سال 1936 آغاز کرد.


دهه 1940: پس از آن در سال 1940 کالیبر 5 ¼  ligne  معرفی شد. در طول جنگ جهانی دوم، Citizen زمان سنج و جرقه زن و سایر اجزای ارتش را تولید کرد.

در سال 1949: شرکت کسب و کار Citizen تأسیس شد. هدف اصلی آن مدیریت توزیع و بازاریابی ساعتهای Citizen در سراسر جهان است.


در اوایل دهه 1950: Citizen Calendar ، اولین ساعت مچی مردانه با نمایش تاریخ در ژاپن منتشر شد. Citizen در سال 1953 یک شرکت سازنده ساعت را به عنوان شرکت وابسته خود ، The Rhythm Clock Co.  (اکنون به عنوان The Rhythm Watch Co.، Ltd. شناخته می شود) خریداری کرد.

در سال 1956، این برند Parashock ، اولین ساعت ژاپنی ضد ضربه را تولید کرد.

Citizen  بعداً اولین ساعت مچی خودکار با سیم پیچ اتوماتیک را که مجهز به Cal.3KA  است را راه اندازی کرد. در همین سال ، Citizen Deluxe  با Cal.920 ، اولین کالیبر Citizen با ثانیه شمار مرکزی منتشر شد و با بیش از 100 میلیون فروش پشتیبانی گسترده ای را بدت آورد.

تا سال 1959، این شرکت اولین ساعت مچی ضد آب در ژاپن، به نام Citizen Parawater را تولید کرد.


دهه 1960: در سال 1960، Citizen  برای بخش واردات/صادرات با یک شرکت ساعت سازی آمریکایی، بنام Bulova ، همکاری کرد. در سال 1962، این شرکت Diamond Flake با کرونومتر رسمی و باریک ترین ساعت مچی مردانه جهان با ثانیه شمار مرکزی را معرفی کرد. Citizen همچنین ساعت کوارتز – ترانزیستور را تا سال 1963 معرفی کرد اما تنها در سال 1967 بود که در بازار عرضه شد.

همسو با استراتژی متنوع سازی شرکت، Citizen Office Machine Co.، Ltd.، که اکنون با نام Japan CBM Corporation  شناخته می شود، در سال 1964 تأسیس کرد. سال بعد، تولید تجهیزات اداری و اجزای سازنده دقیق را آغاز کرد.

X-8  (Cosmotron)، اولین ساعت مچی تعادل تنظیم شده الکترونیکی ژاپن در سال 1966 منتشر شد.


دهه 1970: در دهه 70، Citizen  به سمت تولید ساعتهای کوارتز بیشتر حرکت کرد، که اکنون بیشتر محصولات آن را تشکیل می دهد. با این حال، کاملاً از موتورهای مکانیکی در این دهه چشم پوشی نکرد.

این شرکت اولین ساعت مچی کوارتز خود را در سال 1973 به بازار ارائه کرد. در سال 1974، اولین ساعت مچی ژاپنی با تکنولوژی LCD   به همراه فناوری خورشیدی معرفی شد. ساعت افسانه ای Quartz Cryston Mega در سال 1975 تولید شد. این یکی از دقیق ترین و گران قیمت ترین ساعت های مچی در جهان است که تا کنون به بازار عرضه شده است.

همزمان با گسترش ساعتهای کوارتز مجهز به باتری،Citizen  دستیابی به موفقیت خود را با اولین کوارتز آنالوگ مجهز به نور در جهان در سال 1976 با نام Crystron Solar Cell  به بازار عرضه کرد.


دهه 1980: تا سال 1980 ژاپن به بزرگترین تولید کننده ساعت مچی و  موتور آن تبدیل شد. این شرکت در سال 1981 مقاومترین ساعت ضد آب جهان را برای عموم – با نام 1300m Professional Diver’s watch – عرضه کرد.

Citizen  در سال 1986 بزرگترین تولید کننده مکانیزم حرکت ساعت جهان شد. همچنین اولین ساعت مچی با قابلیت تشخیص صدا را در سال 1987 با نام Voice Master یا Voice Memo در ژاپن معرفی کرد.


دهه 1990: در سال 1995، پس از اصلاحات مختلف ساعتهای خورشیدی، سرانجام خط تولید Eco-Drive به آسیا، آمریکای لاتین و اروپا به دنبال آن ایالات متحده در آوریل 1996 وارد شد. این کشور به سرعت به رتبه اول پرفروش ترین برند تبدیل شد. 

سال بعد، اولین جایزه“Eco-Mark”، یک جایزه رسمی ژاپنی برای حفاظت از محیط زیست، به آن اعطا شد.

در طول این دهه، این شرکت بر روی راه اندازی ساعت های بیشتری در خط تولید Eco-Drive  مانند Excend Eco-Drive ، Eco-Drive Signature Technology ، Promaster Eco-Drive Aqualand  و Exced Lady’s Eco-Drive تمرکز داشت. این مدل ها و مدل های دیگری که این شرکت عرضه کرده است، استانداردهای جدیدی را در بازار ساعت تعیین کردند.


سالهای اخیر

در سالهای اخیر، مشاهده شده است که Citizen استراتژی چند برَند خود را به طور تهاجمی اجرا می کند. در آغاز، آن با Citizen Shoji  ادغام شد و شرکت میوتا، از جمله چندین شرکت تابعه تولیدی جز کوچک آن را خریداری کرد.

در ماه ژانویه سال 2008، این شرکت برَند آمریکایی Bulova Watch Company را به همراه تمام برَند های وابسته اش، یعنی Bulova ، Caravelle ، Wittnauer و Accutron  خریداری کرد.

برای تکمیل نمونه کارهای تجاری خود، در ماه مه 2016، شرکت غول پیکر Frédérique Constant Holding SA  سوئیسی را به همراه برَند های ساعتش یعنی  – Frédérique Constant، Alpina  و Ateliers DeMonaco را خریداری کرد.

در سال 2021 سیتیزن به یکی از بزرگ ترین و مشهور ترین برند های ساخت ساعت مچی در دنیا تبدیل شده است و در نوآوری پیشتاز است

در حال حاضر، گروه Citizen از برَند های ساعت مچی زیر تشکیل شده است:

(Citizen, Campanola, Q&Q, Arnold & Son, Bulova, Bulova Accutron II, Bulova AccuSwiss, Wittnauer, Caravelle New York, Bulova Clocks, Frank Lloyd Wright*, Harley-Davidson*, Frédérique Constant, Alpina, Ateliers de Monaco)

بازدید از فروشگاه بیست لوکس ( کلیک کنید ) 

بازدید از اینستاگرام فروشگاه بیست لوکس ( کلیک کنید) 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *