مطالب

راهنما خرید ساعت مچی برند⌚ با توجه به سلیقه خود✔

📌راهنما خرید ساعت مچی برند:

بهتر است قبل از تصمیم به خرید ،مشخص کنید چه انتظاراتی از ساعتتان دارید. کجا می خواهید آن را استفاده کنید یا از کجا باید آن را تهیه کنید همیشه دانستن چند نکته ساده اما اصولی باعث می شود انتخاب های بجا و درستی داشته باشیم . دانستن چند نکته برای انتخاب یک ساعت مچی باعث می شود تا مناسب ترین انتخاب را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارد انجام دهید. بهتر است قبل از تصمیم به خرید، مشخص کنید چه انتظاراتی از ساعتتان دارید. کجا می خواهید آن را استفاده کنید یا از کجا باید آن را تهیه کنید البته قبل از همه این موارد باید میزان بودجه تان مشخص باشد و با دانستن این موراد بهتر است به یک ساعت فروشی معتبر بروید.

اگر قرار است یک ساعت با برند معروف انتخاب کنید بهتر است سری به سایت برند مربوطه بزنید. بادین مدل ها می توانید شماره سریال مدل هایی که مورد پسندتان قرار گرفته را یادداشت کنید و به یکی از نمایندگی یا ساعت فروش های معتبر بروید. نکته بعدی که باید مورد توجه قرارداد این است که اکثر برندهای معتبر نام خود را حداقل دو بار روی ساعت حک می کنند . این کار را معمولاً داخل صفحه و روی قفل با ظرافت تمام انجام می دهند. این نکات ممکن است برای ساعت های تقلبی نیز در نظر گرفته شود اما غیرممکن است که تمام  ظرافت یک جا و همزمان انجام شود.

نمونه تقلبی خیلی از برندها با ظاهری موجه در بیشتر ساعت فروشی ها موجود است. برای شناسایی این ساعت ها بهتر است به چند فروشگاه سربزنید و مدل های مختلف را بررسی کنید. با این کار چشمتان به مدل های مختلف بیشتر آشنا می شود و می توانید نمونه های اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

بهترین گزینه ممکن برای خرید ساعت اصل، نمایندگی ها معتبر هستند معمولاً بیشتر فروشگاه های معتبر نماینده رسمی چند برند متفاوت هستند ما به شما سایت بیست لوکس را توصیه میکنیم . اما اگر باز هم شک دارید می توانید قبل از خرید کمی اطلاعاتتان را بالا ببرید برای این کار بهتر است سری به اینترنت و سایت برند مورد نظر بزنید و نمونه های آن ها را ببیندی .حتی می توانید قبل از خرید ، اطلاعاتی را راجع به جنس بند و ضدآب بودن یا نبودن ساعت از سایت مورد نظر بگیرید.

حال اگر برند مورد نظر را یافتید می بایست به سایت آن مراجعه کنید هر چه برند مورد نظر شما گسترده تر باشد اطلاعات داخل سایت آن بیتشر خواهد بود برای مثال همان ساعت مچی جت ست یا ساعت مچی تراست به صفحه نمایندگی ها مراجعه کنید ببینید آیا در ایران نماینده دارند یا خیر؟

مهم: قسمت «درباره ی برند» سایت مورد نظر می بایست پر محتوی و قانع کننده و از لحاظ تجاری میزان گسترش در آن مشخص باشد. ذکر نحوه ساخت محصولات و کشور سازنده آن و حتی مراحل ساخت از مشخصات برند قوی و با اصالت می باشد.

 

 

در صورتی که نماینده ایران آن مشخص گردد پس این برند دارای خدمات پس از فروش بوده و محصولات اورجینال آن را می وشد با شرایط زیر تهیه نمود.

حال مرحله اصلی انتخاب شما: یک ساعت مچی می خواهید خرید کنید اما نمی دانید این مدل اصل یا خیر چه باید انجام دهید؟

راه حل اول : خرید از سایت بزرگ بیست لوکس که تمامی محصولات بیست لوکس باکیفیت است و  محصولاتش 12ماه گارانتی بی قید و شرط دارد . توصیه ی ما به شما سایت بیست لوکس است . 

راه اول دوم : تماس با نمایندگی اصلی ساعت در ایران است و پرسیدن نمایندگی های فروش در شهر مورد نظر و یا در صورت موجود بودن به سایت ایرانی برند مراجعه شود.

راه حل سوم : تمامی محصولات دارای مشخصات ظاهری می باشند که از روی همان مشخصات این تشخیص انجام می گیرد.

مثلا ساعت: کد پشت درب ساعت (رفرنس یا کد محصول) مچی می باشد برای درک بهتر به مثال های زیر دقت کنید:

مثال 1: ساعتی شما خریده اید به نام الگانس با کد درب پشت 3537 مردانه ساده فلزی استیل گرد حال این کد را در اینترنت جستجو می کنیم خواهید دید که هیچگونه یافته با موضوع مورد نظر شما یافت نشد حتی مشابه آن پس هم برند این ساعت غیراصیل می باشد  هم خود ساعت.

انواع شیشه های ساعت

شیشه (Glass)

در این نوع از شیشه ساده استفاده می شود که در برابر خش از نوع طلقی آن مقاوم تر بوده و معمولا از شیشه های پنج تا ده میکرون استفاده می شود. خصوصیات شیشه معمولی را داراست و در برابر تغییر رنگ در اثر حرارت  گذشت زمان مقاوم است. این شیشه در مدت 5 الی 10 سال شفافیت خود را حفظ می کند.

کاربرد : در ساعت های فیک ارزان و ساعت های درجه 3 از این نوع شیشه استفاده می شود.

مینرال (Mineral)

در این نوع ، از شیشه هایی استفاده می شود که بعد از قوطه ورشدن در مایع مخصوص و حرارت دادن به شیشه باعث مقاوم شدن سطح شیشه در برابر خش و ضربه می گردد.

کاربرد: ساعت های فک درجه یک و گاهاً درجه 2 و ساعت های برند ارزان قیمت.

هارد مینرال (Hard Mineral)

در این نوع از شیشه های استاندارد استفاده می شود که با حرارت و روکش یوی آن را در برابر خط و خش ، تغییر رنگ و فشار مقاوم می کنند اما ر نهایت ضد خش محسوب نمی شود.

کاربرد: بیشتر ساعت های برند و گاهاً ساعت های درجه دو برندها(کپی اصل)

سافایر(sapphier)

در این نوع از همان مشخصات شیشه هارد مینرال استفاده می شود با این تفاوت که با یووی بسیار مقاوم و رد حرارت بالا شیشه ضد خش می شود اما رد برابر ضربات شکننده و گاها در برابر خراش های شدید مقاومت خود را از دست می دهد.

کاربرد: ساعت های برند ، گران قیمت ( در حال حاضر حدوداً 500 هزار تومان به بالا) و ساعت های فیک درجه یک ( کپی اصل ) و جدیدا در موبایل های صفحه لمسی ضد خش.

اسکرش سافایر – سافایر کریستال (Sapphire Crystal)

دراین نوع ضمن رعایت استانداردهای سافایر از نوعی مواد ضد خش بر روی شیشه نیز استفاده می شود که شیشه را کاملا ضد خش و بسیار مقاوم در برابر ضربه می کند که البته باز هم در برابر ضربات شدید مقاومت نداشته و شکننده می باشد.

کاربرد: ساعت های برند گران قیمت ( بیشتر از یک میلیون تومان ) و ساعت های فیک درجه یک (کپی اصلی )

کریستال یاقوت کبود- کریستال اسکرش سافایر( resistant sapphire crystal)

در این نوع از ماده سیلیکن که سخت ترین سنگ پس از الماس است در شرایط بسیار پیچیده تولید می شود . برای تولید یک کریستال یاقوت کبود ، از پودر بسیار ریز نمک خالص باقطر کمتر از یک میکرون استفاده می شود . این ماده در مقابل حرارت 2050 درجه سانتیگراد در دستگاه blowpipe تبدیل به ماده ای به نام استالاگمیت stalagmite یا سنگ سنباده می شود.

سپس یکسان سازی سطح تا ضخامت 2 صدم میلیمتر به منظور تنظیم ضخامت سطوح بالا و پایین و زاویه های مورب انجام می گیرد و بعد از آن پلیش شیمیایی بر روی هر دو طرف انجام می پذیرد.

کاربرد: عموماً در ساعت های لاکچری ( بالاترین کلاس ساعت در سوئیس) و گاها ساعت های کلاس A استفاده می شود( به دلیل تکنولوژی ساخت بالا و گران قیمت بودن این فرآیند)

کریستال یاقوت کبود ضدانعکاس- کریستال اسکرش سافایر (Anti-reflective scratch- resistant sapphire crystal)

در این نوع شیشه پس از انجام فعالیت های کریستال یاقوت کبود فعالیت زیر نیز انجام می گیرد:

شیشه کریستال به یک آزمایشگاه استریل منتقل شده و در جهت تصحیح رفلکس نور درون کوره قرار می گیرد. این سیستم باعث حذف 99 درصد از بازتابها و انعکاس نورهای مزاحم شده و باعث شفافیت هرچه بیشتر صفحه ساعت و دید می شود . کاربرد : فقط در ساعت های لاکچری(مانند ادوکس و رولکس و …)

کارت گارانتی مهر و امضا شده و پرسیدن خدمات ارائه شده پس از خرید باید اولین سوالی باشد که از نمایندگی دارید. بعضی از نمونه ساعت ها دارای شیشه های محدب شکل یا بندهایی هستد که اگر کارت گارانتی هم داشته باشید تعمیر آن ها در صورت نیاز کار ساده ای نیست و ممکن است گاهی هزینه ای بیشتر ازخریدیک ساعت جدید روی دستتان بگذارد. قبل از انتخاب آخر ، دقت داشته باشید که توقعتان از سعاتی که می خواهید بخرید ، چیست و بعد تمام پرسش هایتان را راجع به ساعت مورد نظر فروشنده بپرسید.🔰🔰

سایت بیست لوکس 

فروشگاه بیست لوکس 

مطالب مفید بیست لوکس 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *