مطالب

چگونه دختری لوکــــس و با کمالات باشیــــــم ؟

چگونه دختری لوکس و باکلاس باشیم ؟

چگونه دختری باکلاس باشیم ؟ آیا تا به حال شده در یک مهمانی خانمی توجه شما را به خود جلب کرده باشد و یا دیگران از شخصیت موقر و متین او تعریف کنند؟ به نظر شما یک خانم محترم و باکلاس چه ویژگی هایی دارد؟ با رعایت چه مواردی در ظاهر خود می توانید به خانم متشخص تبدیل شوید؟ چه رفتارهایی از سوی شما سبب می شود دیگران را مجذوب خود کنید؟

اگر می خواهید یک خانم باکلاس به نظر برسید، با مقاله «  10 نکته برتر برای بهترین دختر شدن » همراه باشید تا با رعایت اصولی ساده و انجام یک سری کارها به یک بانوی باوقار و جذاب تبدیل شوید..

چگونه دختر باکلاسی و لوکسی  باشیم؟

1-  زبان بدن مناسب داشته باشید.

یکی از موارد مهمی که در باکلاس بودن شما بسیار موثر است داشتن ژستِ خوب و زبان بدن مناسب است. ابتدا باید نحوه نشستن، ایستادن و راه رفتن خود را تصحیح نمایید.پس اگر مب خواهیم بدانیم چگونه دختری باکلاس باشیم اول باید زبان بدن مناسب داشته باشیم

کمرتان را صاف نگه دارید. به جای اینکه سرتان رو به پایین باشد، سرتان رو به جلو و رو به رو را نگاه کنید. شانه‌ هایتان را پایین نیندازید. وقتی که نشسته اید، قوز نکنید.

 

در زمان راه رفتن محکم قدم بردارید. کمرتان کاملاً صاف باشد، سینه رو به جلو و شانه هایتان به سمت عقب باشد. حرکات غیر ضروری بدن خود را حذف کنید. دائم قسمتی از بدنتان را تکان ندهید.

مثلا اگر روی صندلی نشسته اید مدام پاهایتان را تکان ندهید. یک خودکار برندارید و آن را به میز نزنید. هرگز ناخن هایتان را نجوید. جایی از بدن تان را نخارانید. با دست ها یا موهایتان بازی نکنید. با زبانِ بدنِ خوب هم احساس باکلاس بودن می‌کنید و هم دختری باشخصیت به نظر می‌ رسید.

شاید در ابتدا زمانی که می خواهید چنین وضعیتی را تمرین کنید و نحوه راه رفتن، نشستن و ایستادن خود را تصحیح کنید قدری برایتان سخت باشد، اما مطمئن باشید بعد از چند روز به این حالت ها عادت پیدا می کنید و ناخودآگاه آنها را رعایت خواهید کرد.

 

2-  از نظر ظاهری شیک و زیبا باشید.

اگر می‌خواهید بدانید که چطور در یک مهمانی رسمی یا نسبتا رسمی دختری باکلاس باشید بهتر است شرایط آنجا را در نظر بگیرید. اگر لباستان کمی رسمی‌ تر باشد، بهتر از این است که لباس‌ غیر رسمی به تن داشته باشید. مثلا استفاده از یک شلوار جین مدل تفنگی یا مانتو باز اصلا جالب نیست.

“نوع لباس نشان دهنده شخصیت و وقار شماست بنابراین هر نوع لباسی را به تن نکنید.”

وقتی به مجلسی دعوت می شوید در مورد مکانی که قرار است بروید، میزبان و مهمانان آن، نوع مهمانی ( جلسه زنانه است یا آقایان هم هستند، مجلس روضه است یا شادی) و … پرس‌و‌جو کنید. بعد از کسب اطلاعات لازم با توجه به نوع مهمانی می توانید لباسی درخور را انتخاب کنید.

خیلی خودتان را درگیر مُد نکنید. لباس را فقط به دلیل اینکه مد شده نخرید. شاید مدل لباسی مد شود که مناسب اندام شما نباشد و یا رنگهایی مد شود که اصلا به شما نیاید.

همیشه قبل از اینکه لباسی را بخرید آن را امتحان کنید. لباسی که تن دوستتان زیباست، ممکن است به شما نیاید. برای شیک و باکلاس بودن کافیست کمی هوشمندانه و با سلیقه لباس بپوشید. شناختن فرم و عیوب بدنتان به شما کمک کند تا با توجه به آنها لباس انتخاب کنید. لباس هایی بخرید که برای شکل اندام تان مناسب باشد و به رنگ پوست تان بیاید. بررسی کنید چه مدل لباس هایی اندام شما را زیباتر نشان می دهد و چه رنگ هایی به شما می آید.

انتخاب لباس برای چاق ها و یا لاغرها

اگر خیلی لاغر هستید پوشیدن لباس هایی از جنس ریون با رنگ های تیره شما را لاغرتر از اونی که هستید نشان می دهد. اگر چاق هستید بهتر است رنگ های خیلی روشن، لباس هایی با جنس کتان و از مدل های چین دار و پفی استفاده نکنید.

لباسهای خیلی تنگ و چسبان نشان دهنده باکلاس بودن نیست. شما باید لباسهایی انتخاب کنید که دختری جذاب و در عین حال سنگین و موقر به نظر بیایید. در مورد رنگ شناسی برای ست کردن لباس ها با هم اطلاعات کسب کنید. در این زمینه کتاب بخوانید. در اینترنت جستجو کنید. از دوست و آشنایی بخواهید در مورد اینکه چه لباس ها و رنگ هایی به شما می آید شما را راهنمایی کند.

نکته مهم بعدی برای اینکه دختری متفاوت و باکلاس به نظر برسید این است که سعی کنید مدل های مختلف بستن روسری را بیاموزید. فیلم های آموزشی زیادی در این زمینه در اینترنت وجود دارد، آنها را دانلود کنید و ببینید.  بعد روی خودتان امتحان کنید و هر مدلی که بیشتر به صورت تان می آید را انتخاب کنید.

3- عطر منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید.

عطرتان را به امضای خود تبدیل کنید. خصوصیت یک امضا منحصر به فرد بودن آن است. اگر هر روز یک عطر متفاوت به خودتان بزنید اصلا باکلاس نیست. داشتن یک عطر خوشبو و مخصوص خود یکی از راه های باکلاس و باپرستیژ بودن است. به عنوان یک خانم باکلاس باید عطر ویژه خود را بیابید و آن را به بخشی از هویت خود تبدیل کنید.

“یک رایحه خوشبو و دلپذیر یادآور حضور شما برای دیگران است”

 

هنگامی که از عطر مخصوص خود در جمع دوستان و مهمانی های زنانه استفاده می کنید، با این کار وقت هایی که نیستید حتی اگر اقوام و دوستانتان در جایی بوی عطر مخصوص شما به مشام شان بخورد فورا به یاد شما می افتند.

 

 

4-  دختری به روز و آگاه باشید

یک دختر اهل مطالعه باشید. اطلاعات خود را تاحدی در زمینه های سیاسی، تاریخی، اقتصادی، مذهبی، مکان های گردشی و تاریخی، هنر و … افزایش دهید. برای حفظ کلاس و پرستیژ در گفتگوهایتان این مسئله بسیار مهم است. یک خانم باکلاس و متشخص باید بتواند در گفتگوها در مورد موضوع مطرح شده به راحتی صحبت کند و اطلاعات به روز داشته باشد. برای داشتن اطلاعات به روز و بالا نیاز نیست تحصیلات بالا داشته باشید، بلکه باید مطالعات خود را افزایش دهید.

کتاب بخوانید. اخبار و مطالب علمی روزنامه ها، مجلات و سایت های معتبر را دنبال کنید. اگر از قبل بدانید قرار است با شخصی که تحصیلات بالا یا از لحاظ علمی در مرتبه باالایی است ملاقات کنید، خوب است کمی در مورد حوزه دانش و کاری او اطلاعات بیشتری کسب کنید تا باکلاس به نظر برسید.

 

5-  شوخی های زشت زبانی را کنار بگذارید.

خیلی از دختران فکر می کنند با شوخی های زشت و سبک، یا با گذاشتن اسامی جلف روی دیگران می توانند جذاب به نظر برسند. مثلا دختر خانمی را دیدم که اسامی دوستانش را مخفف می کرد و آنها را اینگونه صدا می زد. مثلا اسم ملیحه را ملی میگفت. یا دختر خانم دیگری مدام دوستانش را مسخره می کرد و دست می انداخت. اگر کسی خوشخواب بود مدام به او میگفت: تو که مثل خرس می خوابی یا اگر کسی درسخوان بود به او میگفت: تو خیلی خرخونی و …

خب اینگونه شوخی ها و مسخره بازی ها کاملا بی کلاسی است. افراد را با نام کامل شان و حتی با پیشوندهای زیبا صدا بزنید. مثلا دوست خوبم، فاطمه جان. اگر شخصی ویژگی خاصی دارد آن را به تمسخر نگیرید. بلکه از آن تمجید کنید. مثلا اگر دوست شما درس خوان است به او بگویید که شما در درس خواندن پشتکار فراوان دارید من مطمئنم شما آینده درخشانی خواهید داشت.

 

 6- پرخاشگری و بددهنی ممنوع !

هیچگاه اجازه ندهید دیگران عصبانیت، بددهنی و پرخاشگری های شما را ببینند. داد و فریاد راه نیندازید. چون فرد بی‌ارزش و بی شخصیتی به نظر خواهید رسید.

اگر با دوست یا یکی از اقوامتان بر سر موضوعی بحث تان شده است، خودتان را کنترل کنید. سریع محل را ترک کنید. آب سردی بنوشید. شیطان را از خود دور کنید. نگذارید هر حرف زشتی در دهانتان هست بیرون بیاید. اگر خیلی عصبانی هستید و دلتان می خواهد فحش بدهید به جای دیگری مثل داخل حیاط، کوچه، حمام یا دستشویی بروید. بعد هر چه می خواهید بگویید.  اما هیچگاه جلوی اشخاص این کار را انجام ندهید.

 7- نگذارید کسی شما را در حال داد و فریاد زدن ببیند، زیرا این حالت، نشانه ‌بی ادبی و بی‌‌ کلاس بودن است.

اگر در حالی که عصبانی هستید اما می خواهید با طرف مقابل حرف بزنید یا از حق خود دفاع کنید، سعی کنید لحن ‌تان ملایم باشد. وقتی در جمع هستید، اگر پدر، مادر، همسرتان، دوستتان یا یک فرد غریبه شما را عصبانی کرده، به جای داد و بیداد که اصولا فقط شعله های آتش دعوا را بیشتر و بیشتر می کند، یک نفس عمیق بکشید، خونسردی ‌خود را حفظ کنید، چشمانتان را ببندید و آرام حرف بزنید.

 

8- در کار و زندگی دیگران دخالت نکنید.

یک دختر خانم موقر و متشخص فضولی نمی کند و در زندگی دیگران سَرَک نمی کشد.

خانمی تعریف می کرد: «چند وقت پیش اسباب کشی داشتم و به خانه جدید نقل مکان کردیم. برادرم و همسرش برای دیدار به خانه ما آمدند. موقع خداحافظی تک تک جاهای جدید را به آنها نشان دادم. حیاط، اتاق های خواب، آشپزخانه و … اما خانم برادرم هر کجا که می رفتیم فورا حس کنجکاوی اش تحریک می شد. مثلا در آشپزخانه در کابینت ها را باز می کرد. در اتاق تکی ها داخل کمد دیواری ها را می دید. من از این کار او خوشم نیامد.»

وقتی دوستتان خبر ازدواجش را به شما می دهد پشت سر هم درباره شوهر او سوال نپرسید. شوهرت چه شکلیه، بلند یا کوتاهه، چاق یا لاغر، تحصیلاتش چیه، خانواده اش چگونه هستند، شغلش چیه، چگونه با هم آشنا شدید و … . به 2 یا 3 سوال اصلی و مهم بسنده کنید قرار نیست تمام رزومه و جد و آباد طرف مقابل را بدانید.

 

9- پشت سر دیگران بدگویی نکنید.

به جای اینکه در مورد جلفی، خسیسی، خنگی، چاقی، زشتی صورت، یا شلختگی و … شخصی که حضور ندارد حرف بزنید، سعی کنید در نبود او نقاط قوتش را بگویید. هر آدمی یک سری نقاط ضعف و نقاط خوب و قوت دارد. چرا ما آدمها دوست داریم مدام از عیب های دیگران حرف بزنیم؟ آیا دوست دارید شخص دیگری هم پشت سر شما عیب هایتان را برملا کند؟

یک خانم باکلاس و متشخص از کشف عیب ها و رازهای دیگران ذوق زده نمی شود. برای گذراندن وقت خود پشت سر دیگران حرف های بد و ناخوشایند نمی زند. اگر در نبود یک فرد از خوبی هاش تعریف کنید، خانمی مثبت نگر و موقر جلوه خواهید کرد، نه کسی که همیشه به دنبال کمبودها و عیوب است.

اگر مدام در حال غیبت کردن باشید، اطرافیانتان فکر می کنند شما به حقوق و حریم شخصی دیگران احترام نمی گذارید و خیلی راحت آبروی کسی را می برید.

 

“بدگویی پشت سر دیگران واقعا کاری زشت و ناپسند است و نشان دهنده بی فرهنگی فرد غیبت کننده است.”

فرض کنید در یک جمعی دوستانتان در مورد یک نفر در حال بدگویی هستند. شما به جای تایید حرف های آنان به یک خصوصیت خوب در او اشاره کنید.

مثلا اگر همه می گویند: «فلانی مغرور و خود شیفته است.» شما بگویید: «شاید حرف شما درست باشد اما از کمک کردن دریغ نمی کند. من خیلی از درس ها را پیش او می روم و یادم می دهد.»

با این کار می توانید حس اعتماد دیگران را به خود جلب کنید. کم کم اطرافیانتان به این نتیجه می رسند که شما یک خانم متشخص و با فرهنگ هستید که هیچ وقت نظر بدی نسبت به دیگران ندارید.

 

10- تن صدایتان خیلی بلند و جیغ نباشد.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در یک جمعی دور هم حرف می زدید ناگهان کسی به شما بگوید: «چقدر بلند حرف می زنی سَرم رفت، چرا داد می زنی من کنارت نشستم یا از در خونه وارد شدم فهمیدم اینجایی چون صدای تو رو شنیدم و …» در این صورت باید صدای خود را پایین بیاورید.

فکر نکنید حتما باید بلند بلند صحبت کنید تا دیگران به حرف های شما توجه کنند. آرام و ملایم سخن بگویید. این نشانه موقر و باکلاس بودن است.اگر در مورد تُن صدایتان تردید دارید، از دوستی صمیمی بخواهید به بلندی صدایتان امتیاز بدهند. امتیاز را از یک تا 10 در نظر بگیرید. یک پایین ترین تن صدا و هر چه به عدد 10 نزدیک می شویم نشان دهنده صدای بلند است. اگر امتیازات نزدیک به 10 بود، باید حتما تُن صدای‌تان را پایین بیاورید.

“خیلی کلمات را تند تند و نامفهوم بیان نکنید. بلکه آرام و شمرده شمرده صحبت کنید.”

 

برای این که نشان دهید دختری باکلاس هستید باید کلام و لحن شما خوب و زیبا باشد. وقتی در جمعی هستید، صدایتان ملایم و آرام باشد. موقع صحبت کردن کلمات را واضح و شمرده شمرده ادا کنید.

 

11- پز دادن ممنوع !

بعضی وقتها خانم فکر می کنند برای اینکه جلوی دیگران به قول خودشان کلاس بگذارند در مورد میزان بالای درآمد خود، یا شوهرشان یا پدرشان، میزان سرمایه کاری شان، ماشین لوکسی که تازه خریده اند، خانه بالا شهرشان، رستوران های لاکچری که در آنها غذا خوردند، سنگینی گردنبندشان، سفرهایی که تا به حال رفتند و … حرف می زنند.

شما اگر با چنین خانمی برخورد کنید چه فکری در مورد او به ذهنتان خطور می کند؟ آیا او را خانمی باکلاس و متشخص می بینید یا یک خانم تازه به دوران رسیده؟ اگر یک بازیگر خانم به تلویزیون بیاید و بگوید: من بسیار مشهور و پولدار هستم و مدام از خود تعریف کند. نگرش و دید شما نسبت به او چگونه خواهد شد؟ آیا به نظرتان فردی متکبر و خودنما نخواهد آمد؟ قطعا بله!

فکر کنم تا الان فهمیده باشید که چگونه دختری باکلاس باشیم . این نکات را تمرین کنید تا بتوانید سنگین و باکلاس باشید

 

4 دلیل عمده در پز دادن آدمها:

. می خواهند تصویر خوبی از خود در ذهن طرف مقابل بگذارند.

.احساس می کنند دیگران آنطور که باید و شاید به آنها توجه نمی کنند.

.نظر مردم برایشان مهم است

.فکر می کنند مردم آنها را دست کم می گیرند.

شما هم برای اینکه خانمی باوقار و باکلاس به نظر برسید نباید هیچگاه به صورت مستقیم پز قیافه ظاهری، خصوصیات رفتاری، زندگی شخصی یا کاری تان بدهید.

12- از محصولات20luxe  استفاده کنید

چگونه یک دختر جذاب و با شخصیت باشیم؟

در این مطلب به این موضوع میپردازیم که چگونه دختری لوکس و جذاب باشیم و چه نکاتی را رعایت کنیم تا بهتر دیده بشویم

آیا عطر در جذابیت تاثیری دارد ؟

داشتن عطری مناسب مانند داشتن امضایی منحصر به فرد است ( عطرتان را به امضای خود تبدیل کنید )

آیا داشتن زبان بدن در جذابیت تاثیر دارد ؟

بله ، حتما همینطور است ، یکی از موارد مهمی که در باکلاس بودن و جذابیت اهمیت فوق العاده ای دارد داشتن ژست خوب و زبان بدن مناسب است

ورود به فروشگاه همواره تخفیف بیست لوکس

مطالب دیگر -کلیک کنید 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

نظراتی برای “چگونه دختری لوکــــس و با کمالات باشیــــــم ؟

  1. سهیلا احمدی گفت:

    ممنون از مطلب مفیدتون ، عالی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *