مطالب

چگونه در چــت جــذاب باشیـــم ؟حتما بخوانید✔

 

چطوری چت کنید تا  برای طرف مقابل جذابیت داشته باشیم تا از صفحه چت خارج نشود ؟؟؟؟ 

شما نیز حتما معتقد هستید که وقتی به دنیای هیجان‌انگیز آشنایی با جنس مخالف قدم می‌گذارید، هیچ راهی برای فرار کردن از چت کردن و پیام فرستادن وجود ندارد. پس برای این که در این راه موفق‌تر باشید، توصیه‌های زیر را بخوانید تا یاد بگیرید که چطور باید در فضای مجازی با طرف مقابلتان چت کنید و از او دلبری کنید.

1- هرگز پیام‌های ساده‌ای مانند یک “سلام” خالی را نفرستید

معلوم نیست که از چه زمانی تا این حد تنبل شدیم، اما فرستادن پیام ساده‌ای مانند یک “سلام” خالی بدون شک جایزۀ تنبلانه‌ترین روش ممکن را برای چت کردن در یک رابطه به خود اختصاص می‌دهد. درست است که می‌خواهید طرف مقابل را وادار کنید تا تکانی به خودش بدهد و او را محک بزنید که آیا اصلاً دوست دارد با شما وارد رابطه شود و برایتان پیام بفرستد یا خیر، اما روش‌های خلاقانه‌تر بی‌شمار دیگری هم برای جلب توجه او وجود دارد. پیامی برایش بفرستید تا دلیلی برای جواب دادن به شما داشته باشد. مثلاً می‌توانید پیام‌های زیر را امتحان کنید:

(البته مثال‌هایی که در اینجا آورده شده، مربوط به کسانی هست که با یکدیگر به قصد ازدواج آشنا هستند و می‌خواهند رابطه‌شان را صمیمی‌تر کنند و در مورد کسانی که ارتباط نزدیکی با یکدیگر ندارند، توصیه نمی‌شود).

سلام عزیزم، امروز اوضاع چطور پیش میره؟

سلام سلام سلام، تمام صبح داشتم بهت فکر میکردم …

اگر او را خیلی نمی‌شناسید و می‌خواهید ارتباطتان را با او شروع کنید، بهتر است یک موضوع مشترک را بهانه کنید؛ به عنوان مثال اگر یک جلسه غیبت کردید، از همکلاسیتان درباره مباحث آن جلسه سوال کنید یا درباره آخرین موضوعی که صحبت کردید عکس یا نوشته‌ای ارسال کنید.

پیام‌های بالا دو فایده دارد؛ اول این که به او می‌فهماند به یادش بوده‌اید و دوم این که دلیلی به او می‌دهد تا به شما جواب بدهد. هدف اصلی از فرستادن پیام این است که طرف مقابل را درگیر گفتگو کنید، پس با فرستادن پیام‌های بی‌معنی از هدف اصلیتان دور نشوید. می‌خواهید یک قرار ملاقات با او ترتیب بدهید؟ فقط می‌خواهید احوالش را بپرسید؟ می‌خواهید گفتگوی صمیمانه‌تری با هم داشته باشید؟ هنگامی که اولین پیام را برای شروع کردن چت می‌فرستید، هدف اصلیتان را در نظر داشته باشید.

2- به او نشان بدهید که زندگی شخصی خودتان را دارید

شاید فکر کنید احمقانه است که مردان عاشق زنان دور از دسترس هستند، اما قدرتی را که با از دسترس خارج کردن خودتان و وادار کردن طرف مقابل به دنبال کردن شما پیدا می‌کنید، دست‌کم نگیرید. اگر همیشه در دسترسش باشید، ممکن است جذابییتان را برای او از دست بدهید. اما اگر به او نشان بدهید یک بانوی پرمشغله هستید که مسئولیت کارهای زیادی را به عهده دارد، برایش جذاب‌تر و خواستنی‌تر خواهید شد. اگر می‌خواهید در چت جذاب باشید، به او بفهمانید که نمی‌توانید همیشه در دسترس باشید. وقتی با دوستانتان بیرون می‌روید، به شیوه‌ای به پیامش جواب بدهید که متوجه بشود الان بیرون هستید و پیامش را بعداً با دقت می‌خوانید و جواب می‌دهید.

این روش قبل از هر چیز مودبانه است، چون وقتی پیامی را برای یک نفر می‌فرستید و او تا ساعت‌ها بعد جوابی به شما نمی‌هد، مسلماً عصبی می‌شوید. به این ترتیب دریافت پیام را تایید می‌کنید، اما با ملایمت به او می‌فهمانید که فعلاً در دسترس نیستید. همچنین می‌توانید به او بگویید که الان کجا هستید، مثلاً می‌توانید عکسی را از کنسرتی که در حال تماشایش هستید یا غذایی که سفارش داده‌اید، برایش بفرستید. به این ترتیب در عین حال که به او نشان می‌دهید زندگی شخصی خودتان را دارید و این‌طور نیست که تمام روز منتظرش بنشینید تا شاید پیامی برایتان بفرستد، او احساس می‌کند به هم نزدیک‌تر شده‌اید.

می‌توانید پیام‌هایی مانند پیام‌های زیر را برایش بفرستید:

. چقدر خوب شد پیامت رو دیدم؛ راستش داشتم می‌رفتم چند تا از دوستامو ببینم. بعد از برگشتنم می‌تونم بهت زنگ بزنم؟

. سلام آقای … . الان من پیش دوستانم هستم، به محض اینکه رفتم خونه حتما بهتون پیام می‌دم. (اگر خیلی همدیگر را نمی‌شناسید؛ مثل همکلاسی؛ همکار یا … )

 3- از او سوال بپرسید اما نه زیاد که کلافه شود 

 

وقتی هنوز در مرحلۀ آشنایی هستید، دوست دارید که طرف مقابل سوالاتی دربارۀ زندگی شخصی و علائقتان بپرسد، پس چرا خودتان این کار را متقابلاً انجام ندهید؟ سوال پرسیدن دربارۀ شغل، خانواده، سرگرمی‌ها و روز عشقتان راهکار فوق‌العاده‌ای برای علاقه‌مند نگه داشتن او به خودتان است. وقتی به زندگیش علاقه نشان می‌دهید، او مطمئن می‌شود که برایتان اهمیت دارد و خودش هم متقابلاً به شما توجه می‌کند.

.  راستی جلسه امروز چطور پیش رفت؟

. خواهرت فردا میاد پیشت، درسته؟ برنامه‌تون چیه؟

. امروز روز خوبی بود؟

4- همیشه سریع جواب پیام ها را ندهید بزارید حداقل 2دقیقه بگذرد 

شما نباید در زمان آشنایی بازی‌های روانی راه بیاندازید؛ اما اگر با سیاست پیش بروید و راهکار مناسبی را انتخاب کنید، مطمئناً موفق خواهید شد. اگر الان ظرف چند ثانیه به او جواب دهید، اما بعد از گذشت چند هفته یا چند ماه، وقتی شور و اشتیاق اولیه فروکش کرد، پیام‌هایش را با تاخیر جواب بدهید، چه اتفاقی می‌افتد؟ او به سرعت متوجه موضوع می‌شود. به علاوه باز هم مسئله تعقیب کردن و جذابیت آن مطرح است. اگر به سرعت جواب بدهید، احساس می‌کند که همیشه در دسترسش هستید و ادامه دادن به رابطه دیگر برایش چالش‌برانگیز و جذاب نخواهد بود.

قاعدۀ کلی دیگر این است که ببینید او چقدر سریع جواب پیام‌هایتان را می‌دهد. اگر کل روز طول می‌کشد تا او جوابتان را بدهد، مسلماً درست نیست که در لحظه به او جواب بدهید. اما اگر او به سرعت به پیام‌هایتان جواب می‌دهد، شما هم می‌توانید همین کار را بکنید. فقط قبل از جواب دادن به او کمی دست‌دست کنید تا مدتی بگذرد یا گوشی تلفنتان را در اتاق دیگری بگذارید تا صدای نوتیفیکشن‌های پیام‌هایش را نشنوید.

 

 5- از ایموجی استفاده کنید، اما  زیاده‌روی نکنید چون رو مخی میشوید 

همان طور که چت کردن و پیام فرستادن برای یکدیگر ظرف سال‌های گذشته تغییر کرده است، استفاده از ایموجی‌ها نیز کاملاً متحول شده است. امروزه دیگر فقط نوجوانان از این شکلک‌ها استفاده نمی‌کنند؛ بسیاری از بزرگسالان نیز منظور اصلی خود از به کار بردن واژگان مختلف را به کمک ایموجی‌ها واضح‌تر بیان می‌کنند و به این ترتیب از سوءتفاهم‌ها و سوءتعبیرهایی که ممکن است از خواندن یک متن ساده پیش بیاید، جلوگیری می‌کنند. اما مراقب میزان استفاده‌تان از ایموجی‌ها و گیف‌ها باشید. اگر طرف مقابل تا به حال حتی یک ایموجی هم برایتان نفرستاده است، مسلماً دوست ندارید که با اضافه کردن این شکلک‌ها به پیامتان بچه به نظرش برسید. سعی کنید پیام‌هایتان متناسب با پیام‌های طرف مقابلتان باشد و همگام با او پیش بروید.

در مثال‌های زیر می‌بینید که استفاده از ایموجی چگونه معنای متن را واضح‌تر منتقل می‌کند:

. بدون ایموجی: کی گفته دلم برات تنگ شده؟

. با ایموجی: کی گفته دلم برات تنگ شده؟ 😉

. بدون ایموجی: یه هفتست ندیدمت!

. با ایموجی: یه هفتست ندیدمت! 🙁

. بدون ایموجی: البته بدون من نمی‌تونستید از پس این پروژه بر بیاید!

. با ایموجی: البته بدون من نمی‌تونستید از پس این پروژه بر بیاید! 😉

6- بگذارید او گاهی شروع کننده چت باشد 

حتماً از آشنا شدن با او به شدت هیجان‌زده‌اید، اما بهتر است همیشه برای شروع گفتگو پیشقدم نشوید تا بیش از اندازه مشتاق به نظر نرسید. بگذارید گاهی اوقات هم او پیشقدم شود، بعد به او دلگرمی بدهید. مثلاً فرض کنید که او هر روز صبح به شما پیام می‌دهد و روز خوبی برایتان آرزو می‌کند. این پیام‌های صبحگاهی شما را از صمیم قلب خوشحال می‌کند، پس به او بگویید که چقدر این کارش را دوست دارید تا او همچنان به این کار ادامه دهد.

از طرف دیگر نباید بگذارید که پیام فرستادن کاملاً یک‌طرفه شود؛ پس از آن که او چند بار اول پیام فرستاد، یک بار هم شما پیشقدم شوید. به این ترتیب به او نشان می‌دهید که دوستش دارید و از این که گاهی قدم جلو بگذارید، واهمه‌ای ندارید. برای این که در چت جذاب باشید، باید به الگوها توجه کنید و زمانبندی مناسبی داشته باشید. اگر ناظر و یادگیرندۀ خوبی باشید، به زودی متوجه خواهید شد که او تقریباً هر روز هم‌زمان با شما پیام می‌دهد. هر از گاه پیشدستی کنید و زودتر از همیشه برایش پیام بفرستید تا با این غافلگیری خوشایند از او دلبری کرده باشید.

7- از فرستادن هر پیام منظوری داشته باشید

می‌خواهید برای تعطیلات آخر هفته برنامه‌ریزی کنید؟ بیشتر او را بشناسید؟ فقط می‌خواهید احوالش را بپرسید تا متوجه شود که به یادش هستید؟ وقتی در حال نوشتن یک پیام هستید، هدف اصلیتان را مد نظر داشته باشید تا بتوانید گفتگو را در جهت مناسب پیش ببرید. به علاوه به این ترتیب وقت طرف مقابلتان را هم هدر نمی‌دهید، چون اصلاً نمی‌توانید تصور کنید که وقتی او پیامتان را دریافت می‌کند، در حال انجام دادن چه کاری است.

. سلام عزیزم! فقط میخواستم مطمئن بشم که قرار فردامون برای پارک رفتن سرجاشه.

. وقتتون بخیر. خواستم ببینم قراری که این هفته برای کارهای دانشگاه گذاشتیم برقراره؟؟؟؟؟

 8- بگذارید اول او سین کنه و جواب بده بعدش شما پیام بدید 

این توصیه برای این که بتوانید طرف مقابل را در چت کردن عاشق خودتان بکنید، فوق‌العاده است. وقتی پیامی را برایش می‌فرستید، تا وقتی خبری از او نشده است، دیگر پیامی ارسال نکنید. البته چون در روزهای اول آشنایی احساس ناامنی می‌کنید و فکر می‌کنید رابطه‌تان متزلزل است، دیر جواب دادن او نگرانتان می‌کند که مبادا دیگر علاقه‌ای به شما ندارد. اما بهتر است یک نفس عمیق بکشید و کمی صبر داشته باشید.

به این نکته دقت کنید که نمی‌دانید او الان مشغول چه کاری است؛ شاید با دوستانش است، شاید خوابیده است، شاید هم گوشیش شارژ ندارد و خاموش شده است. سکوت کردن علامت بی‌توجهی نیست؛ اما اگر وقتی در دسترس نیست، او را با پیام‌های پی در پی بمباران کنید، مطمئن باشید که به تدریج علاقه‌اش را به شما از دست خواهد داد.

9- با مزه باشید اما نه در حدی که مسخره به نظر بیاید 

یکی از بهترین راه‌ها برای صمیمی‌تر شدن با مردی که به تازگی با او آشنا شده‌اید، این است که از طنز و شوخ‌طبعی در پیام‌هایتان استفاده کنید. خنده رابط فوق‌العاده‌ای است و می‌توانید گفتگوهای جدی‌تر را با کمی چاشنی شوخی متعادل کنید (“در چه حالی؟ به دنبال چه میگردی؟”). پژوهشگران در مطالعات روانشناختی دریافته‌اند که مردان نشاط و شوخ‌طبعی را در زنان، به ویژه در ابتدای رابطه دوست دارند. زنان شوخ‌طبع به نظر مردان لوندی و جذابیت خاصی دارند و به راحتی می‌توانند از آنان دلبری کنند. بنابراین حس شوخ‌طبعیتان را در چت کردن به او نشان بدهید تا در تور کردنش موفق شوید.

. فکر کردی فردا تو بازی میتونی از من ببری؟ بهتره بیشتر تمرین کنی!

. فکر می‌کنید ارائتون امروز خوب بود؟ وایسید ببینید من چه کنفرانسی می‌دم!  😉

10- باهوش باشید که کی باید از روش‌های ارتباطی دیگر استفاده کنید

واقعیت این است که چت کردن همواره بهترین کانال ارتباطی نیست. تماس تلفنی یا از آن هم بهتر، ملاقات حضوری باعث می‌شود که گفتگو سریع‌تر و بهتر جریان پیدا کند، بنابراین اگر چت‌هایتان روزبه روز طولانی‌تر می‌شود یا می‌خواهید دربارۀ موضوع جدی و سنگینی، مانند بیماری شدید مادربزرگش، با هم حرف بزنید، بهتر است کانال ارتباطیتان را تغییر بدهید. روش‌های هم‌زمانی مانند تماس تلفنی یا ویدئو چت برای گفتگوهای جدی‌تر مناسب‌تراند و به هر دو طرف اجازه می‌دهند که مشارکت فعال و موثری در گفتگو داشته باشند.

. حرف زدنم تندتر از تایپ کردنمه. موافقی تلفنی صحبت کنیم؟

. چقدر سوتی میدم تو چت . موافقی صداتو بشنوم ؟

11- سعی کنید هر چند وقت یکبار عکسی برایش بفرستید

ارتباط برقرار کردن فقط کلامی یا مکتوب نیست. می‌توانید هر از گاه عکسی را نیز در چت‌هایتان برایش بفرستید. اشکالی ندارد که در واتس‌اپ یا سایر برنامه‌های ارتباطی در فضای مجازی سلفی بامزه‌ای را که از خودتان گرفته‌اید، برایش بفرستید، اما لطفاً زیاده‌روی نکنید. اگر مرتباً برایش سلفی بفرستید، فکر می‌کند که از خودپسندی یا خودشیفتگی رنج می‌برید. عکس‌های دیگری هم به جز سلفی وجود دارد؛ مثلاً می‌توانید یک عکس خنده‌دار یا عکسی را از کاری که در حال انجام دادن آن هستید، برایش بفرستید و از او هم بخواهید که همین کار را بکند. اگر امروز قرار بوده کوهنوردی کند، از او بخواهید عکسی از قله برایتان بفرستد. اگر او را تشویق کنید که عکس‌هایی را از زندگیتان با هم به اشتراک بگذارید، می‌توانید او را به گفتگوهایتان علاقه‌مند نگه دارید و گفتگو و رابطه‌تان را به مرحلۀ بعدی ببرید.

. امروز کیک پختم، ببین چه خوب شده (عکس کیک را برایش بفرستید).

. چه روز خوبیه. هوای اینجا فوق‌العاده است. کاش تو هم اینجا بودی (عکسی را از طبیعت برایش بفرستید).

. یادته  گفته بودی عاشق قورمه‌سبزی هستید؟ خواستم یه عکس بفرستم دلتون یکم آب شه! {عکس از قورمه‌سبزی}

12- درباره روزی که گذرانده است ازش سوال کنید 

دوست دارید که طرف مقابل از شما دربارۀ روزتان بپرسد، این‎‌طور نیست؟ دلیلی ندارد که او هم این پیگیری‌ها و سوالات را دوست نداشته باشد. سوال پرسیدن دربارۀ فعالیت‌های روزمره موضوع فوق‌العاده‌ای برای شروع گفتگو است. اگر جواب داد که روز خوبی دارد و همه چیز بر وفق مرادش است، شما هم می‌توانید دربارۀ روز خودتان با او حرف بزنید. اما اگر گفت که اوضاع به هم ریخته است، می‌توانید سنگ صبورش بشوید. به جوابش توجه کنید و سوالات بیشتری بپرسید. هر روز گفتگویتان را با یک جملۀ ثابت شروع نکنید تا گفتگو برایش کسل کننده و یکنواخت نشود. به خاطر بسپارید که می‌خواهید گفتگویتان را جذاب و بانشاط نگه دارید، نه این که در دام تکرار بیفتید.

. شما: سلام عزیزم، اوضاع امروز چطوره؟

. او: ای، تعریفی نداره. ماشینم خراب شد، باید ببرمش تعمیرگاه.

. شما: ای وای، چه بد! میخوای بیام برسونمت؟ تا ماشینت درست بشه میتونیم یه چیزی هم با هم بخوریم.

13- مختصر و کوتاه و دلنشین پیام بدهید ( داستان نویسی نکنید ) 

پیام با نامه تفاوت دارد و باید کوتاه و مختصر باشد. اگر فکر می‌کنید که قرار است چتتان طولانی شود و مجبور هستید دربارۀ موضوعی توضیحات طولانی بدهید، بهتر است از گزینۀ تماس تلفنی استفاده کنید. اگر پیام‌هایتان را کوتاه نگه دارید، فرصت ایجاد یک گفتگوی رفت و برگشتی موثر را به وجود می‌آورید. اگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارید، آن را در چند جمله و پیام‌های مجزا بفرستید تا او هم فرصت خواندن و جواب دادن داشته باشد. البته فرستادن پیام‌های سه کلمه‌ای هم هیچ جذابیتی ندارد. با جمله‌های کامل به او جواب بدهید، فقط مراقب باشید که مثنوی برایش ننویسید.

 14- شکایت نکنید

هرچه زمان بیشتری را با کسی که دوست دارید، سپری کنید، با او راحت‌تر و صمیمی‌تر می‌شوید و می‌توانید بدون رودربایستی سفرۀ دلتان را پیش او باز کنید. این راحتی در کل خوب است، اما قرار نیست که از آن به عنوان فرصتی برای گله و شکایت کردن استفاده کنید. این که هر از گاه شکایتی بکنید، مثلاً بگویید: “وای، پختم از گرما!” اشکالی ندارد، اما مرز باریکی بین گفتگو کردن دربارۀ موضوعی که ناراحتتان می‌کند و شکایت کردن و غر زدن وجود دارد. این مرز را تشخیص بدهید و مراقب باشید که از آن عبور نکنید. اگر موضوعی واقعاً ناراحتتان می‌کند و می‌خواهید دربارۀ آن حرف بزنید، بهتر است این گله‌گذاری‌ها را تلفنی یا در ملاقات حضوری انجام بدهید. در غیر این صورت دختری غرغرو به نظرش خواهید رسید که مسلماً اصلاً جذاب نیست.✔

15- بعد از مدتی از  کتابی حرف زدن به صمیمی شدن نزدیک شوید 

پیامی که شما ارسال میکنید بعد از مدتی باید باید صمیمی تر و با کلمات صمیمی تر نوشته شود شما میتوانید بجای استفاده از کلمات حالتون چطوره ؟ بگویید چطوری ؟ و راحت تر چت کنید به همین سادگی . بیست لوکس برای شما بهترین ها رو آرزو میکنه . موفق باشید .

 

از مطالب مفید 20LUXE بازدید کنید .⇒

 از فروشگاه 20LUXE بازدید کنید و از تخفیف های بینظیر لذت ببرید ⇒

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

  1. مرتضی حسینی گفت:

    واقعا این نکات مهمه ممنون از مطلب مفیدتون ، موفق باشید .

  2. الهه حمیدی گفت:

    جالبه !!!! میتونه خیلی کمک کنه به رفقای مخ زدنمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *