مطالب

چگونه لوکـــــس باشیم ؟ چگونه لاکچــری باشیم؟

 

چگونه لاکچری باشیم؟ چگونه لوکس باشیم ؟  چگونه لوکس رفتار کنیم و مارک معتبر خودمان باشیم؟ عصر امروز دنیای ارتباطات و ظواهر اسـت چـه بخواهیم و چـه نخواهیم مجبوریم ظاهر و رفتارمان رابا زمان حال هماهنگ کنیم تا همیشه به روز باشیم  امروزه هر چـه بیشتر لوکس رفتار کنید بیشتر تحویل تان میگیرند، اما لاکچری بودن با ادا در آوردن خیلی فرق می کند. در ادامه با مجله بیست لوکس  همراه باشید تا ترفندهایی را مرور کنیم.

1- اولین قدم  انتخابی درست برای خرید از فروشگاه لاکچری مناسب است . 

قبل از هر چیزی شما باید لوازم شخصی خود را از فروشگاه های معتبری تهیه کنید که به کیفیت خود معروف باشند و محصولات آن ها خاص و لوکس باشد ما برای خرید راحت تر و لوکس به شما بیست لوکس را پیشنهاد میکنیم جایی که میتونید بهترین ها رو با قیمت مناسب خرید کنید . لوکس بودن حوبه ولی اینکه لباس لوکس داشته باشی و جیب خالی خیلی بده و سعی کنید همیشه خریدی لوکس و اقتصادی داشته باشید .

 

2 -با سازماندهی و مرتب کردن خانه احساس لاکچری بودن کنید.

احتمالا برایتان پیش آمده کـه وقتی زندگی‌هاي مرتب و آراسته را در فیلم ها و سریال هاي تلویزیونی میبینید کـه کمدهایی مرتب و منظم دارند و هر چیزی سر جای خودش قرار گرفته نسبت بـه انها غبطه می خورید. خب یک زندگی سازمان دهندی شده و مرتب کـه در آن برای هر وسیله‌اي یکجای خاص درنظر گرفته شده و هر چیزی در سر جای خودش قرار گرفته اسـت خیلی لوکس و زیبا بنظر میرسد.

اما اینطور نیست شـما نیز میتوانید با مرتب کردن وسایل خانه‌تان بـه شیوه‌اي ارزان و تعبیه کردن مکان برای هر وسیله حس لاکچری بودن داشته باشید بدون آنکه متحمل هزینه خاصی شوید. یکی از پیشنهادهای مـا بشما استفاده از جعبه‌هاي نظم دهنده اسـت کـه بسیار ارزان قیمت و با طراحی‌هاي زیبا هستند و وسایل شـما رابه صورتی مرتب و منظم سر و شکل می دهد.

3- حس لاکچری با صبحانه مفصل

بر خلاف سایر روزهای پر کار هفته کـه اغلب با عجله و بدون صبحانه سرکار میرویم صبحانه آخر هفته یک موقعیت خوب برای غذاخوردن با دوستان و لذت بردن از این وعده غذایی مهم در خانه اسـت. اهمیت صبحانه ریشه تاریخی دارد و بخشی از فرهنگ کشور هـای کهن دنیا از جمله کشور خودمان اسـت. طبق نظر سایت history.com غذا میتواند بازگشتی بـه سنتهای قدیم و اشرافی بریتانیایی باشد.

 

در کشور ژاپن نیز این وعده غذایی بسیار مهم بوده و میز صبحانه از انواع غذاها پر شده اسـت. برای حس لاکچری داشتن نیازی بـه رفتن بـه رستوران و خوردن صبحانه کانتیننتال نیست بلکه میتوانید در خانه خودتان یک صبحانه عالی در ظرفهای زیبایی کـه در خانه دارید، تهیه کنید. اغلب افراد منظم و مرتب و افرادی کـه زندگی موفقی دارند بـه خوردن صبحانه بعنوان اصلیترین وعده غذایی اهمیت ویژه‌اي میدهند.

4-مدل موی لاکچری با سشوار حرفه‌ ای

صرفنظر از این کـه چـه مدل مویی را برای خودتان انتخاب می کنید و چه مدل موی به شما می آید ، محول کردن وظیفه سشوار خشک موها بـه یک آرایشگر حرفه‌اي خیلی بهتر ازآن چیزی اسـت کـه خودتان انجام میدهید.

بهمین دلیل، سشوار خشک کـه در اغلب سالنهای ارزان قیمت پیدا می شود، باعث میشود کـه خانم ها احساس خوبی نسبت بخود داشته باشند همچین احساس لاکچری بودن بـه انها میدهد. این خدمت لاکچری مجانی نیست اما یک کار دوست داشتنی ست. گاهی اوقات باید برای ایجاد حس لاکچری، مقداری هم پول خرج کنیم اما نه آن قدر زیاد که جیبمان خالی شود .

5-گل های تازه

گلهای تازه نه تنها باعث زیبا شدن اتاق شـما میشوند، بلکه میتواند روی روح و ذهن شـما نیز کارکنند و به شما احساس زنده بودن  میبخشد. در واقع بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشانسی محیط زیست، گیاهان میتوانند با خستگی در محیط اداری مقابله کنند و حتی باعث توجه بیشتر شـما بکار میشوند. نها زیبا و شکیل هستند و کمی هم عمق و حس ثروت رابه زندگی مـا اضافه می کنند. دلیلی کـه از گل بعنوان هدیه استقبال استفاده می شود این اسـت کـه انها یک حس شخصی و عمیق را ارائه میدهند. در انتخاب گل ها باید دقت کنید هر گل مناسب مکانی خاص است این نکته را هیچ وفت فراموش نکنید .

6-آرامش عمیق در استخر

لحظات بـه اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام، آن دسته از خرده‌هاي زندگی اسـت کـه شـما در آن احساس لذت و آرامش می کنید و هیچ چیز بهتر از استراحت کردن کنار استخر نیست.

شـما چـه موقع استراحت کنار دریا یا استخر یک نوشیدنی میوه‌اي بخورید و یا فقط در زیر آفتاب گرم دراز بکشید، بهر حال این لحظه‌اي کـه احساس آرامش و رفاه می کنید  و تمام این لحظات و آسودگی مال شماست. این بدان معنی اسـت کـه شـما اوقاتی را فقط برای خودتان صرف کرده اید ودر واقع حس لاکچری بودن را برای شـما بـه ارمغان می‌آورد. بنابر این آخر هفته رفتن بـه کنار دریا یادتان نرود.

 

 

7- تحویل گرفتن خریدها

 

 

مهم نیست کـه چقدر مبلغ حساب بانکی‌تان بالاست، چیزی کـه هست این کـه همه ی مـا می توانیم از زمانمان بیشتر استفاده کنیم. برنامه‌هاي تحویل مواد غذایی و اپلیکیشنهای مرتبط با آن برای اسانی مـا درست شده‌اند.

 

انها باعث می شوند کـه مـا زمان کمتری را صرف کارهایی مثل خرید مواد غذایی کنیم ودر عوض بیشتر بـه کارهایی کـه برای زندگی مـا مفید هستند، بپردازیم. تحویل گرفتن مواد غذایی درب منزل نه تنها باعث صرفه جویی در وقت میشود بلکه در مواردی خاص یک تغییر دهنده زندگی محسوب میشود.

 

8-رفتن به سالن ماساژ

 

 

 

یک آبگرم و سالن ماساژ یک وضعیت لاکچری کامل اسـت، از لحظه‌اي کـه اولین نسیم خوشبو اسخودوس احساسات شـما را قلقلک میدهد تا زمانی روب دوشامبر می پوشید و درمانهای ریلکس کننده را انجام می دهید. برای آن دوره کوتاه زمانی احساس می کنیم از مـا مراقبت میشود و هم چون کسیکه برای اولین بار بـه خودش بـه توجه می کند بجای آنکه همه ی تمرکز و نگرانیش بـه خاطر دیگران باشد.

 

ممکن اسـت رفتن بـه سالن ماساژ کاری هزینه بر و غلط بنظر بیاید اما ارزش آن خیلی بیشتر از چیزی اسـت کـه برای آن خرج میکنیم. یک مطالعه درسال ۲۰۱۲ از انجمن قلب و عروق اروپایی نتیجه گرفت اثرات مواجهه کوتاه مدت با اسانسهای روغنی میتواند در درازمدت برای قلب مفید باشد کـه بشما کمک می کند کل عمر یک زندگی آسان داشته باشید.

9-سفارش لباس به خیاط

 

خرید لباس و کت و شلوار از فروشگاه و یا حتی حراجی‌ها و پوشیدن لباسی کـه دقیقا اندازه شماست خیلی آسان اسـت و همانگونه کـه آنرا پیدا می کنید میپوشید تا اندازه باشد.

 

داشتن یک لباس مناسب کـه دقیقا اندازه شـما و طبق اندازه گیری دقیق باشد بازی را تغییر می دهد. یک لباس سفارشی ممکن اسـت باعث ایجاد حس لاکچری در شـما شود اما در واقع ارزانتر ازآن چیزی اسـت کـه شـما فکر می کنید ودر یک نگاه کلی این لباس عادی بنظر میرسد هر چند کـه دقیقا اندازه شماست.

10-گشت و گذار

 

تعطیلات چـه کم باشد مثل تعطیلات آخر هفته و چـه زیاد مثل ایام نوروز در هر صورت می تواند بـه فرد احساس پولدار و مرفه بودن بودن بدهد حالا این سفر خواه یک مقصد جدید باشد یا بیرون رفتن از خانه ودر خارج از شهر برای ساعاتی چند.

 

یک مطالعه در مرکز روان تنی دانشگاه پیتسبورگ نشان داد کـه فعالیتهای آرامش بخش کـه شامل رفتن بـه تعطیلات اسـت منجر بـه بالا رفتن سطوح هیجانهای مثبت و کاهش افسردگی می شود. انها هم چنین نتیجه گرفتند کـه گشت و گذار فشار خون را پایین آورده و بـه کاهش وزن کمک میکند.

 

11-علم و دانش

 

علم و دانش قدرتمندترین سلاح انسان هستند و حس تحصیلکرده بودن می تواند غرور آفرین باشد. مـا در مورد سطح دکترای PhD در دانشگاه صحبت نمیکنیم اما افزودن بـه ثروت خود از طریق دانش، با واقعیتها و دیدگاه‌هایي جدیدتر نسبت بـه چیزهایی کـه از انها لذت میبرید می تواند باعث شود احساس اعتماد بنفس بالاتر و اسانی بیشتر در جهان را احساس کنید.

 

شـما میتوانید در زمینه شغلیتان بـه دوره‌هاي مختلف آموزشی بروید و با علم و دانش روز آشنا شوید و این مهم نیست کـه شغل شـما چیست بلکه اثری کـه این دوره‌ها بر دید شـما نسبت بـه شغلتان میگذارد مهم اسـت.

12- مدیتیشن

زمانی کـه حس می کنید انگار در وضعیتی گیر کرده اید، چند دقیقه وقت صرف کردن در هرروز برای مدیتیشن یا خود آگاهی می توانید نهایت لاکچری بودن را حس کنید. با توجه بـه تحقیق مایوکلینیک، فواید مدیتیشن میتواند بـه کاهش علائم مربوط بـه اضطراب، افسردگی، آسم، بیماری قلبی و درد مزمن کمک کند.

 

بدون اشاره بـه این مزایا میتواند احساس حق شناسی را برای تمام چیزهای فوق العاده‌اي کـه اخیرا در زندگی‌تان دارید، افزایش دهد کـه این بشما کمک میکند کـه بیشتر از زندگی‌تان لذت ببرید. فکر نمیکنم برای مدیتیشن نیاز بـه ایجاد یک فضای خاص برای تمرین نیست. یک محیط آرام پیدا کنید، بـه آرامی نفس بکشید و بر نفس هایتان تمرکز کنید.

13- حس لاکچری با یک قهوه عالی 

 

مـا در مورد یکی از ساده ترین لاکچری‌هاي زندگی با شـما صحبت میکنیم یک فنجان زیبا از قهوه عالی با طراحی زیبای کفی روی آن. تصور کنید کـه:

دریک کافه جالب نشسته‌اید و یک اسپرسوی عالی کـه روی آن یک طراحی زیبا با کف شده اسـت، در دست دارید این تصویر سازی زیبا باعث میشود کـه یک حس لاکچری در شـما ایجاد شود و البته اگر بخواهید هرروز بـه کافه بروید یک عادت گرانقیمت در شـما ایجاد میشود. البته اگر کسی شـما را مهمان کند خیلی عالی می شود.

14-برای بهترین‌ شدن تمرین کنید.خودتان را بشناسید و اصیل باشید

 

 

چراباید یک فرد معمولی باقی بمانیم در صورتی‌ کـه میتوانیم کاری کنیم کـه دنیا از قابلیت‌ها و مهارت‌هاي مـا انگشت بـه دهان بماند؟! کافی اسـت اراده کنید. واقعا اراده کنید، زمان بگذارید و برای بهترین‌ شدن تمرین کنید. تمرین مداوم مساوی اسـت با تجربه‌ي بیشتر و این از شـما یک آدم ویژه می‌سازد.

هیچ حقیقتی مهم‌تر از این نیست کـه باید قبل از همه ی چیز و همه ی‌کس «خودمان» را بشناسیم. می توانیم مدت‌هاي طولانی، حتی تمام سال‌هاي عمرمان خودمان نباشیم ولی در نهایت این خود جعلی مثل همه ی‌ي چیزهای پوچ‌ و جعلی دیگر محو میشود و وادار می شویم خود واقعی‌مان را بپذیریم. این خود حقیقی دقیقا همان چیزی‌ اسـت کـه مـا با آن سروکار داریم. پس اولین قدم، شناختن خودمان اسـت.

 

ایمان داشته باشید فقط وقتی میتوانید بهترین باشید کـه در قالب اصلی خودتان زندگی کنید. بهترین دوست، بهترین همسر، حتی بهترین کارمند. در هر چیزی کـه میخواهید، بهترین باشید. وقتی خودتان هستید استرس کمتری دارید و اعتمادبه‌نفس‌تان بالاتر اسـت چون شخصیت با ثبات‌تری دارید. همین بشما کمک می کند بهترین باشید.

 

مهم نیست دیگران شـما رابا چـه عنوانی می‌شناسند یا درباره‌تان چـه فکری میکنند. بـه کسی ربطی ندارد، فقط سعی کنید خودتان را دوست داشته باشید. بشما تضمین می دهم اگر تصویری کـه از خودتان بـه جهان اطراف‌تان نشان میدهید همانی نباشد کـه واقعا هستید، هرگز احساس شادمانی نخواهید کرد.

فرض کنید شـما یکی از بهترین خواننده‌‌هاي موسیقی سنتی هستید، خوب همین حالا میخواهید چـه کسی بشوید؟ مثلاً استاد شجریان خوب اسـت؟ معلوم اسـت کـه نه. دلیلی ندارد کس دیگری بشوید، خودتان باشید هرکسی کـه هستید با مهارت خوانندگی عالی. فقط کافی اسـت کـه خودتان را پیدا کنید و روی خودتان برای بهترین‌ شدن کار کنید.

اصیل باشید

اصیل بودن هم در واقع همان نشان دادن خود واقعی‌تان اسـت. اگر فکر می کنید خود واقعی‌تان چیز جالبی نیست خوب اصلاحش کنید! دنیا پر از چیزهایی اسـت کـه می توانید یاد بگیرید و خود واقعی‌تان آبدیده‌تر ‌شود، همین یعنی بهترین شدن. بهترین کسی شوید کـه می توانید، باشید. اگر سعی کنید اصالت خودرا نادیده بگیرید در نهایت یک کپی دسته‌ي چندم ازآن کسی میشوید کـه تلاش می کنید شبیه‌ او باشید.

همین حالا کـه دارید این نوشته را می خوانید و با هر شخصیتی کـه دارید، وقت آن اسـت کـه وارد عمل شوید. اگر بازی نکنید هیچ‌وقت برنده نمی شوید. برای این کـه بهترین باشید بـه این نکته توجه کنید کـه راه رفته را نمی توان دوباره طی کرد. دراین‌ صورت بهترین بودن معنی ندارد. نمیتوان دیگران را تکرار کرد. شـما برای بهترین شدن نیاز دارید کـه ابتکار تازه‌اي بـه خرج بدهید.

 

15- مثبت فکرکنید .با انگیزه باشید . ذهن باز و انعطاف‌ پذیر داشته باشید

 

اگر بـه این نکته توجه نکنید برای بقیه‌ي عمر ممکن اسـت خودتان بزرگ ترین مانع سر راه پیشرفت خودتان شوید. چنانچه رشد نکنید دلیلش خودتان هستید. مثبت فکر کنید چون افکار مثبت راه‌ را برای تعداد زیادی از فرصت‌ها باز میکنند. بـه خاطر داشته باشید، شـما مهمترین دلیل موفقیت و عدم‌موفقیت خودتان هستید. وقتی فکر ‌کنید از پس کاری برمی‌آیید، جرأت امتحان کردنش هم می آید.

فرض کنید زندگی مثل پرتاب کردن دارت باشد، خوب وقتی مثبت فکر کنید دوست دارید همه ی‌ي دارت‌ها رابه هدف بزنید. حالا فقط کافی اسـت فکر کنید هیچ‌کدام‌شان بـه هدف نخواهد خورد، تنها کاری کـه میکنید چیست؟ حوصله‌تان سر می رود، دارت‌ها را روی میز میگذارید، روی تخت‌تان ولو میشوید و پتو را روی سرتان میکشید، چند دقیقه بعد هم خواب‌تان می برد، آسان‌ترین کار دنیا!

هیچ‌کس این‌طوری بهترین نمی شود!!! اگر در حالت عادی افکارتان مثبت نیست، اولین هدف‌تان ساختن افکار مثبت باشد. صبح زود از خواب بیدار شوید، بـه آینه نگاه کنید و بگویید: مـن جذاب هستم. هر وقت هم افکار منفی شروع بـه خزیدن در ذهن‌تان کردند، ساکت‌شان کنید. راهش را خودتان پیدا کنید. افکارتان را خودتان انتخاب کنید، شـما خودتان را بهتر می‌شناسید.

برای بهترین بودن باید تنها انتخاب‌تان بهترین بودن باشد. اگر برای بهترین بودن شور و شوقی نداشته باشید، چطور می توانید انگیزه‌ي لازم رابه‌دست آورید؟! کاری کـه باید انجام بدهید این اسـت: انگیزه را در خودتان ایجاد کنید! درباره‌ي این علامت تعجب فکر کنید. نکته اینجاست کـه وقتی انگیزه داشته باشید، آن چیز اتفاق می‌افتد. شـما پر از الهام، خلاقیت و انواع نیروهای محرکه هستید و همه ی‌ي این ها یعنی توانایی برای بهترین شدن.

 

خیلی از موفقیت‌هاي بـه‌دست آمده در دنیای واقعی، نتیجه‌ي این اسـت کـه یک فرد واقعا اراده کرده اسـت کـه موفق شود. زمان‌هایي رابه یاد آورید کـه همیشه در کلاس بالاترین نمره مال شـما بود. آیا دلیلش این بود کـه بقیه کلاس از شـما بدتر بودند؟ گمان نمیکنم. مـن فکر میکنم دلیلش این بود کـه شـما بهترین بودید. چرا زمان مدرسه نمره‌تان بالا بود؟ چون بـه اندازه‌ي کافی شور و شوق داشتید و این نتیجه‌ي تفکر مثبت اسـت.

برای رشد کردن، روش‌ها و مسیرهای زیادی وجوددارد. ممکن اسـت افراد برای رسیدن بـه یک چیز مشترک از روش‌هاي متفاوتی استفاده کنند. پس راه‌هاي رسیدن بـه بهترین بودن، بیشتر از یک مسیر اسـت. مطمئنا هر فردی مجموعه‌اي از توانایی‌هاست فقط باید از انها آگاه باشد. اگر ذهن‌تان را بسته نگه دارید، ممکن اسـت خیلی از راه‌هایي کـه شـما رابه هدف‌تان می رساند تشخیص ندهید.

 

توصیه می کنم تمام راه‌ها را یکسان ارزش‌گذاری کنید حتی مسخره‌ترین و غیرممکن ترین‌شان را. این یعنی ذهن باز و انعطاف‌پذیر. روزی همه ی حتی بـه گالیله هم گفتند دیوانه!!! فکر میکنم راه‌هاي رسیدن‌تان بـه بهترین بودن، ارزش انواع و اقسام فکر کردن را داشته باشد.

 

16 – اهل رقابت باشید

اگر نیروی محرکه‌ي لازم برای بهترین شدن را نداشته باشید، هرگز بـه آن نمی رسید. بخشی از بهترین بودن، عطش رسیدن بـه موفقیت اسـت. تشنه‌ي رقابت باشید تا حرکت کنید. مگر غیر از این اسـت کـه فقط در صورتی‌ کـه خودتان رابا کسی در شرایط مشابه مقایسه کنید، متوجه میشوید بهترین هستید؟ وقتی رقیبی وجود نداشته باشد بهترین بودن بی‌مفهوم اسـت.

 

همیشه خودتان رابا رقبایتان مقایسه کنید در بازی‌ شرکت کنید، تلاش کنید و برنده شوید. اگر از چیزهایی مثل رقابت، مسابقه و مباحثه خوش‌تان نمی آید، یک خبر مهم برای‌تان دارم؛ این ویژگی قابل تغییر اسـت. تنها راهش هم این اسـت کـه شیرجه بزنید درون رقابت مسابقه یا هر چیز چالش برانگیز و محرک دیگری. وقتی تعدادی از رقبایتان را شکست بدهید مدام قویتر میشوید.

 

بعد از مدتی رقابت برای‌تان حکم نفس کشیدن را دارد، بهمین اسانی و شـما بـه موفقیت نزدیک‌تر می شوید. از طرفی، اگر شـما دوستی هستید کـه همه ی چیز را تبدیل بـه رقابت می کنید، پس منتظر باشید تا یکی یکی دوستان‌تان را از دست بدهید. پس پیام اخلاقی اینبخش این اسـت: ازآن ور بوم هم نیفتید رقابت را در خودتان تبدیل بـه مهارت کنید، یک توانایی کـه در موقع لزوم شـما رابه تلاش وادار کند.

ورود به فروشگاه بزرگ بیست لوکس

مطالب مفید دیگر …

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *